Header Ads

Ovogodišnja utrka "Goražde 5k 2023" okupila oko 300 trkača, predhodile joj dječije utrke u raznim kategorijama - FOTO

U Goraždu je danas održana utrka "Goražde 5k 2023" .Glavnoj utrci predhodile su dječije trke na kojima su se mališani takmičili u nekoliko uzrasnih kategorija.

Uroš Gutić iz Nevesinja je pobjednik Međunarodne trke prijateljstva "Goražde 5K" koja je večeras održana u gradu na Drini, a na kojoj je učešće uzelo oko 300 takmičara iz BiH, zemalja regiona, ali i Rusije, Ukrajine, Slovačke i Kanade.

Drugo mjesto na glavnoj utrci osvojio je Emir Hastor, goraždanski atletičar kojeg u septembru očekuje učešće na svjetski poznatom maratonu u Berlinu, dok je treće mjesto osvojio Aldin Rizvić iz Banovića.

Pobjednica u glavnoj utrci u kategoriji takmičarki je Alma Hrnjić iz Sarajeva, druga je Emina Harbinja iz Sarajeva dok je treće mjesto u kategoriji takmičarki na međunarodnoj utrci prijateljstva 5K osvojila Branka Cvijetić iz Goražda.